Reklama samochody.pl

Bezczelny oszust kurier sam dostarczał swoim ofiarom paczki… za pobraniem

Średzcy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który oszukiwał ludzie. Oszust nie tylko podawał się jako internetowego sprzedawcę, ale także sam dostarczał oszukanym paczki… za pobraniem. W paczkach zamiast zamówionego sprzętu muzycznego umieszczał jedynie bezwartościowe przedmioty o zbliżonej wadze.

W lutym br. doszło do oszustwa na terenie powiatu średzkiego na kwotę ponad 5000 zł. Mieszkaniec zamówił za pośrednictwem jednego z internetowych portali, wystawioną na sprzedaż „konsolę dj-ską”. Paczka została zamówiona z opcją zapłaty przy odbiorze towaru.

Kilka dni później oszust skontaktował się telefonicznie z ofiarą informując, że paczka zostanie dostarczona w dniu dzisiejszym i prosił o odliczoną gotówkę za przesyłkę. Bezczelny oszust pojawił się w drzwiach domu z paczką, co do której pokrzywdzony nabrał podejrzeń.

W momencie, kiedy mieszkaniec powiatu średzkiego zapytał kuriera o możliwość otwarcia paczki oszust uciekł z pieniędzmi. Podejrzenia ofiary potwierdziły się, gdyż po otwarciu paczki w jej wnętrzu znajdowało się drewno.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Na teren województwa śląskiego zatrzymali 30-latka. Mężczyzna na co dzień pracował jako prawdziwy kurier i oferował ten sam towar na różnych portalach aukcyjnych.

Oszust usłyszał trzy zarzuty, do których się przyznał. To jednaka nie koniec. Oszust w podobny sposób działał na terenie województw opolskiego oraz mazowieckiego. Grozi mu kara od do 8 lat więzienia

Poprzedni artykułPijana para uszkodziła radiowóz. Zostali zatrzymani
Następny artykułTo był makabryczny widok. Policjanci pojechali na interwencję, a zobaczyli mężczyznę w kałuży krwi