Reklama samochody.pl

Bez powodu skatowali rowerzystę. Nieprzytomnego zostawili na polu. Jest w ciężkim stanie. Jeden z bandytów ma 16-lat, drugi 19-lat

Bez powodu skatowali rowerzystę

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego, którzy brutalnie pobili i okradli 45-letniego rowerzystę. Nieprzytomnego zostawili na polu w okolicach miejscowości Płosków. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala. 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a 19-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Do brutalnego pobicia doszło w piątek, 23 kwietnia, około godz. 21.00 w rejonie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. 45-latek wybrał się z trójką kolegów na wieczorną przejażdżkę rowerową. Mieli do pokonania wspólnie zaplanowaną trasę. W okolicach jeziora „Zamza” pokrzywdzony postanowił, że pojedzie trudniejszą trasą i spotkają się wszyscy pod jego domem. Kiedy 45-latek pod swój dom nie dotarł, koledzy wspólnie z jego żoną rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Bliscy, wykonując połączenia na telefon mężczyzny, znaleźli go kilkadziesiąt minut później, leżącego kilkaset metrów od wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków. Koledzy i żona pokrzywdzonego przewieźli 45-latka do domu, powiadamiając w międzyczasie służby ratunkowe. Mężczyzna został skatowany.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast pojechali pod dom mężczyzny. W rozmowie z żoną i jego kolegami ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń. Dodatkowo w trakcie zabierania pokrzywdzonego do karetki mężczyzna zdołał krótko opisać co się stało. Mieszkaniec gminy Złotów w ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci kryminalni złotowskiej jednostki przystąpili do ustalania przebiegu wydarzeń i potencjalnych sprawców. Przesłuchali świadków i sprawdzili zapisy kamer monitoringu znajdujących się w najbliższym otoczeniu miejsca pobicia.

Ustalili, że grupka młodych osób na terenie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Płosków urządziła sobie spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie dwóch sprawców napadło na mężczyznę przejeżdżającego nieopodal rowerem i dotkliwie go pobili. Na skutek zadawanych ciosów pokrzywdzony przewrócił się na rowerze i upadł na ziemię. Agresywni nastolatkowie skopali go. 45-latek na skutek zadawanych uderzeń stracił przytomność. Sprawcy ukradli mu smartwatcha i nieprzytomnego zostawili na polu.

Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu złotowskiego w wieku 16 i  19 lat. Nieletni został już przesłuchany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 19-latek usłyszał zarzut pobicia i ciężkiego uszczerbek na zdrowiu oraz zarzut kradzieży z użyciem przemocy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dokonali tego czynu bez powodu.

27 kwietnia, 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 12 więzienia.