Bestialski atak pod szkołą. Zadał 19-latkowi cios bejsbolem. Ciężko ranny chłopak trafił na stół operacyjny

24-latek podjechał pod szkołę w Kole i bez słów zaatakował swego kolegę uderzając go kijem bajsbolowym. Ciężko ranny 19-latek trafił na stół operacyjny. Za ciężki uszczerbek na zdrowiu, 24-latkowi grozi kara nie krótszy niż 3 lata więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 20 września. Dyżurny kolskiej komendy został zawiadomiony, że do szpitala został przyjęty mężczyzna, który doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku uderzenia kijem baseballowym. Policjanci pojechali do szpitala, a następnie do domu ciężko rannego 19-latka.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia dokładnie ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali sprawcę ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak się okazało, dzień wcześniej, w rejonie jednej ze szkół podstawowych na terenie Koła spotkała się grupa znajomych. W pewnym momencie podjechał do nich ich wspólny znajomy. Wyszedł z samochodu i bez jakichkolwiek wyjaśnień, podszedł do 19-latka i uderzył go kijem baseballowym w okolice jamy brzusznej. Po kilku godzinach młody mężczyzna trafił do szpitala. Jego stan był tak poważny, że jeszcze tej samej nocy, 19-latek był operowany.

Zatrzymany mężczyzna to 24–letni mieszkaniec gminy Koło. Usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratur zastosował wobec 24-latka dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Grozi mu kara nie krótszy niż 3 lata więzienia.