Reklama samochody.pl

Bardzo poważny wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Ranny młody mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA,WIDEO)

W niedzielę na trasie Kębłowo – Świętno w powiecie wolsztyńskim doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego. Ranny motocyklista trafił Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 

Do zdarzenia doszło 21 lutego około godziny 15:30. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce okazało się, że konieczne będzie wezwanie Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który na miejsce wypadku przyleciał z bazy w Poznaniu „Ratownik 9”.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, ustalili, że samochodem osobowym marki Ford Mondeo podróżował 63-letni mieszkaniec Wolsztyna, natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia był 26-letni mieszkaniec Starej Dąbrowy kierujący motocyklem marki Yamaha. Do zdarzenia doszło w momencie gdy kierujący Fordem podjął manewr skrętu w lewo do pobliskiej posesji, natomiast motocyklista rozpoczął jego wyprzedzanie. W następstwie tego doszło do zderzenia pojazdów – informuje portal wlkp112.pl asp.sztab. Wojciech Adamczyk rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie

Motocyklista z urazem mózgowo-czaszkowym oraz urazami wielonarządowymi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Nowej Soli. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego , Wydziału Prewencji oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził jego oględziny. Policjanci kierowali ruchem przywracając pełną przejezdność drogi około godziny 19:00. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze – dodaje Adamczyk