Reklama samochody.pl

Audi A3 roztrzaskało się o drzewo. Dwaj nastolatkowie w szpitalu (ZDJĘCIA)

Dwaj nastolatkowie trafili do szpitala po tym jak auto, którym jechali, uderzyło w przydrożne drzewo.

W piątek 23 października o godz. 16.10 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu przyjął zgłoszenie o wypadku na drodze pomiędzy Zaborowicami a Borszynem Wielkim, na terenie gminy Bojanowo.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy z komendy w Górze. Zastali oni dwóch poszkodowanych młodych mężczyzn leżących na jezdni w pobliżu bardzo mocno rozbitego audi A3, którym pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy zabezpieczyli miejsce i wsparli w działaniach ratowników medycznych. Sprawowali też samodzielną opiekę nad jednym z poszkodowanych w czasie oczekiwania na przyjazd drugiego ZRM. Siedemnasto i dziewiętnastolatek zostali przetransportowani do rawickiego szpitala.

Patrząc na uszkodzenia samochodu można domniemywać, że siła zderzeniowa była olbrzymia. Z auta wyrwany został silnik i inne elementy, które porozrzucane były w promieniu kilkunastu metrów.

W akcji uczestniczyły łacznie 4 zastępy strażaków z KP PSP w Rawiczu i Górze oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanowie. Droga Zaborowice – Borszyn Wielki była zablokowana.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, p.o. zastępcy komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia:  KP PSP w Rawiczu