Reklama samochody.pl

Akcja ITD. Trzech kierowców ciężarówek straciło prawa jazdy. Jeden z przewoźników zapłaci 12 tys. zł kary

Trzech kierowców ciężarówek straciło prawo jazdy na trzy miesiące, ponieważ używali karty innego kierowcy. Nieprawidłowości ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas wzmożonych działań kontrolnych przeprowadzonych w nocy.

Akcja odbyła się nocą w poniedziałek, 28 listopada. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki, zwracając szczególną uwagę na ewentualne manipulacje w pracę tachografu. Kontrole przeprowadzono na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 29.

W dwóch przypadkach stwierdzono używanie cudzej karty kierowcy. W pierwszym z nich  kierowca jechał pod załadunek używając cudzej karty kierowcy. W drugim przypadku w ciężarówce było dwóch kierowców. Przewozili ładunek z Polski do Niderlandów. W tachografie znajdowała się tylko jedna karta kierowcy. Okazało się, że nie należy ona do żadnego z nich. Obaj  jednak używali jej podczas tego przewozu.

Inspektorzy ukarali trzech kierowców mandatami w wysokości po 2 tysięcy złotych oraz zatrzymali ich prawa jazdy. Dopiero po upływie trzech miesięcy będą mogli odzyskać.

Dodatkowo wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przewoźników drogowych.

Podczas działań kontrolnych inspektorzy stwierdzili również nieprawidłowości przy wykonywaniu międzynarodowego przewozu drogowego przez przewoźnika z Azerbejdżanu. Kierowca okazał do kontroli zezwolenie wielokrotne EKMT, w którym brakowało wszystkich wymaganych danych. Przewóz ten został uznany za wykonywany bez zezwolenia. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułPrzewozili kolegę w …. bagażniku (ZDJĘCIA,WIDEO)
Następny artykułSkrajnie zaniedbał psa. Sadysta powiedział, że nie będzie marnował pieniędzy, bo pies jest stary. Niestety piesek padł