Reklama Toyota

Adwokat z Poznania przywiózł z Dominikany 89 cygar, ale ich nie oclił. Za to urzędnikowi dał łapówkę

Na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali poznańskiego adwokata Pawła K. Prokurator przedstawił mu zarzuty korupcyjne i zastosował środki zapobiegawcze.

W toku śledztwa prokurator ustalił, że adwokat Paweł K. wręczył łapówkę w związku ze sprawą prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Celno — Skarbowy o wykroczenie skarbowe. Dotyczyło przywiezienia do Polski z Dominikany 89 cygar bez zgłoszenia i przedstawienia ich do oclenia.

Dał urzędnikowi łapówkę

W dniu, 20 kwietnia, 2022 r. miało dojść do przesłuchania sprawcy wykroczenia z udziałem jego obrońcy. Tego dnia adwokat, który cały czas zabiegał o zwrot zabezpieczonych cygar.

Przed rozpoczęciem czynności położył na biurku funkcjonariusza drewnianą skrzyneczkę, oświadczając że jest w niej wino. Mimo sprzeciwu funkcjonariusza Paweł K. pozostawił przedmiot i opuścił pomieszczenie.

W dalszym toku postępowania ustalono, że w środku znajdowało się wino o wartości ponad 700 złotych oraz 2 tys. zł w gotówce.

Ma zakaz wykonywania zawodu

Adwokat Paweł K. usłyszał zarzuty dotyczące udzielenia funkcjonariuszowi Służby Celno — Skarbowej w Poznaniu łapówki w wysokości ponad 2,7 tys. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

Wobec Pawła K. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata oraz dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z ustalonymi w sprawie świadkami.

Poprzedni artykułFatalny skok strażaka do wody na główkę. Złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń. Potrzebuje pomocy
Następny artykułTragiczne świętowanie kawalerskiego. Jechali na bagażniku, doszło do pościgu. Dwie osoby nie żyją, zatrzymany policjant