Absurdalne zachowanie kierowcy. Ciągnął rurę przywiązaną do samochodu

Samochodem osobowym ciągnął rurę po skrzyżowaniu w centrum Poznania. fot. czytelnik/epoznan.pl

Samochodem osobowym ciągnął rurę po skrzyżowaniu w centrum Poznania. – Czy taka forma transportu rur na budowę to są standardy firmy Tormel – czytamy w epoznna.pl

Nagranie przedstawiające absurdalną sytuację portal epoznan.pl dostał od Czytelnika. Na zdjęciach widać samochód osobowy, który ciągnie za sobą rurę po jezdni. Rura jest przywiązana do samochodu.

  • Czy taka forma transportu rur na budowę to są standardy firmy Tormel? Czy ta rura nie została zniszczona? Jak można doprowadzać do tak rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego? – dopytuje Mikołaj.

Epoznan.pl skontaktował się w tej sprawie z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi, które doglądają przebudowywanych ulic, w tym rejonie Poznania. – Jako spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informujemy, że wskazana przez Panią sytuacja na ul. 27 Grudnia zdecydowanie nie powinna mieć miejsca.

Wezwaliśmy Generalnego Wykonawcę do natychmiastowych wyjaśnień. On także w pełni zdaje sobie sprawę z naruszenia podstawowych zasad BHP. Generalny Wykonawca zapewnił, że nie będzie tolerować takich zachowań na placu budowy. Podjął kroki, które mają zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości i nałożył również karę finansową na podwykonawcę odpowiedzialnego za przedstawioną sytuację.

Zobowiązał go także do natychmiastowego usunięcia rury uszkodzonej w wyniku nieprawidłowego transportu i zastąpienia jej nową – zapewnia Maja Chłopocka z PIM.

Poprzedni artykułTo oszustka metodą na blik. Szuka jej policja
Następny artykułZaginęła 17-letnia Julia Stanisławska. Uciekła z domu