Reklama samochody.pl

74-latek z kompanem próbował wyłudzić od przedsiębiorcy pół miliona złotych. Wpadli (FILM)

Dwaj mężczyźni, jeden ma 74 lata, próbowali wymusić od przedsiębiorcy 500 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez kościańskich policjantów na gorącym uczynku. Grożą im kary po nawet 10 lat więzienia.

W połowie sierpnia br. dwóch mężczyzn w wieku 28 lat i 74 lat weszło na posesję jednego z przedsiębiorców z powiatu kościańskiego. Osoby obeszły teren przyległy do domu i firmy, nie zważając na monitoring oraz fakt, iż właściciel znajdował się w domu.

Po tej dziwnej ,,wizycie” przedsiębiorca znalazł pod drzwiami kartkę z informacją, że ma zostawić pół milion złotych. Sprawcy wskazali konkretny termin i godzinę przekazania gotówki, a także miejsce, gdzie ma się odbyć przekazanie gotówki.

Z uwagi na zuchwałe zachowanie sprawców, mężczyzna zaczął się obawiać o bezpieczeństwo swoje i rodziny, gdyż nie wiedział z jakimi osobami ma do czynienia. Postanowił o całej sytuacji powiadomić policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy w Kościanie, którzy zatrzymali sprawców na gorącym uczynku, bezpośrednio po zabraniu przez nich paczki zostawionej zgodnie ich żądaniem. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu poznańskiego.

Sąd rejonowy w Kościanie aresztował oby mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące. Grożą im kary po 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem samochodu ciężarowego wojsk amerykańskich i osobówki. Ranne małe dzieci
Następny artykułOblał rowerek 4-latka kwasem. Dziecko ma poparzone oczy i ręce. Powiedział, że odetnie głowę matce i 4-latkowi