72-latek strzelał do kotów. Dwa ciężko ranił. Mówi, że chciał je… wystraszyć (FILM)

Wiatrówka, z której 72-latek strzelał do kotów.

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. W miejscu pobytu 72-latka policjanci zabezpieczyli wiatrówkę i śrut. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja bieżącego roku do komendy policji we Wschowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów o tym, że nieznany sprawca strzelał najprawdopodobniej z wiatrówki do jego kotów.

  • Dwa koty w wyniku działania sprawcy odniosły poważne obrażenia w postaci rany wlotowej w lewej okolicy stawu biodrowego i ropnia w prawej okolicy czołowej – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Właściciel kotów zobowiązał się do dostarczenia dokumentacji po operacji zwierząt oraz śrutu wyciągniętego jako dowody w sprawie. Zdarzenia miały miejsce w jednej z pobliskich miejscowości wypoczynkowych w powiecie wschowskim. Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalając pojawiające się w sprawie kolejne wątki zatrzymali 72-latka, (mieszkańca województwa dolnośląskiego).

Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych. Wypierał się, aby to on strzelał do zwierząt. Tłumaczył policjantom, że od miesiąca jest posiadaczem wiatrówki i jedynie strzelał do tarczy i w powietrze chcąc przegonić koty, które pojawiły się na jego działce.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek w pracy pod Poznaniem. Młody pracownik wpadł pod koła śmieciarki
Następny artykułNastolatek Volkswagenem staranował betonowy płot. Jest w trakcie kursu na prawo jazdy