Reklama samochody.pl

69-latek miał w domu nielegalną bimbrownię i 470 litrów alkoholu (ZDJĘCIA)

Złotowscy policjanci na jednej z posesji w gminie Lipka odkryli nielegalny alkohol oraz aparaturę do jego produkcji. Domowa bimbrownia ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych 69-latka. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi mu kara grzywny i więzienie.

W ubiegłym tygodniu policjanci z kryminalni złotowskiej jednostki, na terenie gminy Lipka zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu miał nielegalny alkohol w słojach oraz plastikowych butelkach.

Funkcjonariusze w czasie przeprowadzonych czynności na posesji mężczyzny znaleźli urządzenia do produkcji nielegalnego trunku oraz 15 beczek, o pojemności 120 litrów, z zawartością zacieru czyli półproduktu do wytwarzania alkoholu.

Łącznie zabezpieczono 470 litrów gotowego alkoholu. 69-letni mieszkaniec powiatu, usłyszał już nielegalnego wytwarzania alkoholu. Policjantom tłumaczył, że alkohol wytwarzał na własne potrzeby oraz przekazywał go znajomym w zamian za pomoc.

Za przestępstwo wyrobu napojów alkoholowych grozi mu kara grzywny lub nawet roku więzienia.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.

Poprzedni artykułUkradli 100 litrów paliwa z koparek
Następny artykułZgwałcił młodą kobietę podczas rodzinnej imprezy. Może trafić na 12 lat więzienia