Reklama Toyota

26-latek wystawiał przedmioty na sprzedaż, których nie posiadał. Mężczyzna okradł ludzi na kwotę ponad trzech tysięcy złotych

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą oszustw, które 26-letni pilanin dokonywał za pośrednictwem portalu aukcyjnego OLX. Mężczyzna był poszukiwany przez 11 organów ścigania.

W piątek, 11 czerwca policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą dokonali zatrzymania 26-letniego pilanina. Mężczyzna za pośrednictwem portalu aukcyjnego OLX wystawiał ogłoszenia oferując do sprzedaży przedmioty, których w ogóle nie posiadał. Osoby zainteresowane przelewały pieniądze na wskazane przez pilanina konto i oczekiwały na wysyłkę oferowanego produktu, która ostatecznie nigdy nie doszła do skutku. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli także telefony oraz karty sim, którymi posługiwał się sprawca do tworzenia fikcyjnych ogłoszeń.

Zrealizowane przez policjantów czynności pozwoliły ujawnić kolejne przestępcze działanie mężczyzny. Pilanin, chcąc uzyskać dodatkowy zasób gotówki wystąpił o kredyt przedstawiając nieprawdziwy dokument. Mężczyzna użył fałszywego potwierdzenia przelewu za swoje wynagrodzenie, aby mogła wzrosnąć jego wiarygodność w banku. Tym sposobem wszedł w posiadanie dodatkowych, ponad 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i spodziewają się ujawnienia kolejnych oszustw, których mógł dokonać mężczyzna. 26-letni pilanin był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez m.in. prokuraturę w Białymstoku, Tarnowskich Górach, Radomiu, Olsztynie i Poznaniu, a także przez VIII Komisariat Policji w Krakowie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z fałszowaniem dokumentu, wyłudzeniem kredytu oraz dokonaniem trzech oszustw na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułNielegalny lokal z grami hazardowymi w Pile zamknięty. Policja zabezpieczyła pięć komputerów i gotówkę
Następny artykułWypadek samochodu osobowego z radiowozem. Cztery osoby trafiły do szpitali (ZDJĘCIA)