Reklama Toyota

19-latek hodował w domu grzybki halucynki (ZDJĘCIA)

19-latek hodował w domu grzybki halucynki.

19-latek podejrzany o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych usłyszał zarzuty. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci z Kościana znaleźli znaczną ilość różnych nielegalnych używek, zabezpieczono także gotówkę. Zatrzymanemu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas patrolu na ul. Kaźmierczaka, policjanci prewencji zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, jak się okazało 19-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego.

Uwagę policjantów zwróciło jego nerwowe zachowanie. Po kontroli bagażu okazało się, że stres był spowodowany posiadaniem pięciu woreczków z zawartością substancji psychotropowej, w postaci białego kryształu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 19-latka, funkcjonariusze znaleźli 0,35 kg narkotyków. Wśród substancji zabronionych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii znaleziono: amfetaminę, marihuanę, kokainę, 19 tabletek MDMA, nowe substancje psychoaktywne oraz grzyby halucynogenne.

Oprócz suszu grzybów, które mężczyzna trzymał w lodówce, podsiadał on również pojemnik z grzybnią, z której wyrastały kolejne.

Zatrzymany 19-latek nie był uprzednio notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych, co w polskim prawie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułRozbili automat z batonami na dworcu PKP i ukradli słodycze
Następny artykułUkrainiec wyciągnął nóż i groził śmiercią swojej partnerce