Reklama samochody.pl

18-latek nie zdążył odebrać prawa jazdy. Stracił je na własne życzenie

W minioną niedzielę mundurowi z Kościana zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Według zgłoszenia mężczyzna w trakcie omijania swoim pojazdem uszkodził dwa auta. 

Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce potwierdzili treść zgłoszenia. Okazało się, że 18-latek podczas omijana samochodu uszkodził je w wyniku czego uszkodzone auto uderzyło w następne. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol i postanowili wykonać badanie alkomatem. Mundurowi się nie pomylili, chłopak miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Na dodatek później okazało się, że mężczyzna nie odebrał jeszcze prawa jazdy, a w systemie nie było wpisu dotyczącego wydania prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się, że zdał egzamin, ale nie odebrał jeszcze prawa jazdy.

Mężczyzna nie musi się śpieszyć już z odbiorem ponieważ sąd nałożył na 18-latka zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatami za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawień.