Reklama Toyota

17-latek z siekierą w ręku dwa razy napadł na sklep. Wpadł podczas trzeciego skoku (FILM)

17- latkowi postawiono trzy zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.

Policjanci z Wieliczki zatrzymali 17 -latka, który w ostatnim czasie dwa razy napadł na jeden sklep z siekierą w ręce.. W trakcie trzeciej próby, zaraz po wejściu do sklepu i zażądaniu od ekspedientki pieniędzy, sprawca został zatrzymany przez kryminalnych

Sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam. Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę.

Po wejściu  żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy grożąc im siekierą. Po zabraniu  łupu mężczyzna opuszczał sklep, uciekając w pobliskie zabudowania i tam trop się urywał. Sprawca atakował pomiędzy godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu. Wieliccy policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania z monitoringów, poczynili też szereg ustaleń oraz czynności operacyjnych w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstw.

Kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzy jeszcze raz.
Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W poniedziałek, 29 maja, około godziny 22:30, ten sam mężczyzna po raz kolejny wszedł do sklepu. Zamaskowany, jak podczas poprzednich ataków, z siekierą w ręce zażądał wydania pieniędzy.

Wtedy do działań przystąpili kryminalni, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Okazało się że jest  17 -letni mieszkaniec gminy Wieliczka
W środę, 31 maja, 17- latkowi postawiono trzy zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.

Poprzedni artykułWstrząsające. Jak można tak maltretować psa. Kim trzeba być? 
Następny artykułZniszczył skodę osoby, z którą jest w konflikcie. Pomylił… jednak auta (FILM)