Reklama samochody.pl

12-latka i 15-latka ukradły z drogerii kosmetyki warte 17 tys. zł

Policjanci z komendy w Nowym Sączu ustalili sprawczynie kilku kradzieży, do których doszło w jednej z drogerii w Nowym Sączu. Złodziejkami okazały się 12-latka i 15-latka. Wyniosły ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. złotych.

W sierpniu br. sądeccy policjanci przyjęli zawiadomienie, że w okresie od 29 lipca do 8 sierpnia br. w jednej z drogerii w Nowym Sączu doszło do kilku kradzieży. Dwie nastolatki wyniosły w tym czasie ze sklepu kosmetyki o wartości ponad 17 tys. złotych.

Ich łupem padły m.in. perfumy, tusze do rzęs, palety cieni do powiek, podkłady, pudry, błyszczyki do ust. Po zapoznaniu się z wizerunkiem sprawczyń, wkrótce na terenie galerii handlowej policjanci ogniwa wywiadowczego zauważyli jedną z dziewczyn, natomiast drugą wylegitymowali na pobliskiej ulicy.

Po przeszukaniu miejsc zamieszkania 12-latki i 15-latki, w domu starszej z nich policjanci zabezpieczyli część kosmetyków pochodzących z kradzieży w drogerii.

Teraz nieletnie sądeczanki poniosą konsekwencje swoich czynów, a sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Wydział Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

Poprzedni artykułOjciec zostawił niemowlę w nagrzanym aucie. Trafiło karetką do szpitala
Następny artykułPijany kierowca do policjantów: – Mój samochód spadł z nieba