Reklama Toyota

Zorganizowali nielegalny zlot motoryzacyjny. Przyjechało tysiąc samochodów. Zatrzymano 9 organizatorów (ZDJĘCIA)

Policjanci w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald zatrzymali 9 osób podejrzanych o zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia.

Nawet 8 lat więzienia grozi organizatorom zlotów motoryzacyjnych, tuningu aut i nielegalnych wyścigów. Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali 9 osób podejrzanych o organizację nocnych spotkań wbrew przepisom.

Policjanci w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald zatrzymali 9 osób podejrzanych o zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia. W motoryzacyjnym zlocie brało udział ponad 1000 aut oraz kilka tysięcy osób, w tym nieletnich.

Podczas imprezy organizatorzy dopuścili do rażących manewrów samochodów, które mogły zagrozić bezpieczeństwu obserwatorów.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe jednoznacznie wskazują na to, że grupa dziewięciu osób działała w sposób zaplanowany, świadomy, nakierowany na złamanie przepisów prawa.

Wszystkie materiały zostały przedłożone prokuratorom z Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Dały one podstawę do wszczęcia postępowania karnego, zatrzymania podejrzanych, a także postawienia im zarzutów.

Za zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułMakabryczne odkrycie w jeziorze Durowskim w Wągrowcu. Znaleziono ciało w kąpielówkach
Następny artykułNagi mężczyzna z maską na twarzy biegał po cmentarzu