Reklama samochody.pl

Zlikwidowany kartel narkotykowy znany jako „Dwudziestki”

Policjanci CBŚP oraz policja z Ukrainu uczestniczyli w międzynarodowej operacji, która doprowadziła do rozbicia kartelu narkotykowego „Dwudziestki”. Współpraca z ukraińskimi służbami pozwoliła na zlikwidowanie trze laboratoriów narkotyków syntetycznych, zatrzymanie 15 osób oraz skonfiskowanie substancji psychotropowych i środków odurzających, wartych ponad 11 mln zł. W Polsce zatrzymane zostały trzy kurierki, przejęty aż 77 kg pseudoefedryny.

Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie z ukraińskim Departamentu do walki z Przestępczością Narkotykową, rozbiło kartel narkotykowy znaną jako „Dwudziestki”. Zlikwidowano trzy laboratoria narkotyków.

Ostatnie działania w Ukrainie przeprowadzono w ubiegłym tygodniu, pod nadzorem Prokuratury Generalnej Ukrainy. Według śledczych substancje psychotropowe były produkowane w Ukrainie lub przemycane z Egiptu do Ukrainy.

W 2023 r. do policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji dotarła informacja, że planowany jest przemyt narkotyków do Ukrainy przez Polskę. Akcję przeprowadzili policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz komisariatu policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

W Warszawie zatrzymano wtedy trzy kobiety związane z kartelem. Działały jako kurierki narkotykowe przemycające prekursory z Egiptu, przez Polskę do Ukrainy. Wówczas przejęto 77 kg pseudoefedryny. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota zatrzymanym postawiono zarzuty. Akcja ta była jednym z elementów współpracy służb z Polski i Ukrainy.

W toku całej operacji zatrzymano 15 osób, zabezpieczono łącznie 230 kg marihuany, 6 kg metamfetaminy, 83 kg pseudoefedryny, amfetaminę, mefedron, Alfa-PVP, a także inne substancje służące do produkcji narkotyków syntetycznych. Ich czarnorynkowa wartość przekracza 11 milionów złotych.

Ponadto, zabezpieczono kompletne linie produkcyjne narkotyków syntetycznych, koparki do kryptowalut, broń, amunicję, granaty oraz 65 samochodów, o łącznej wartości przekraczającej 4 mln zł.

Poprzedni artykułRosyjski szpieg miał podpalać obiekty w polskich miastach. To Ukrainiec
Następny artykułGrajek z Wielkopolski aresztowany na Krupówkach. Zakłócał cieszę nocną. Był poszukiwany