Reklama Toyota

Zignorował znak STOP. Doprowadził do wypadku. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie (ZDJĘCIA)

Poważny wypadek w Rakoniewicach. Dwie osoby zostały ranne. Kierujący pojazdem ciężarowym zignorował znak STOP. 

Wszystko wydarzyło się we wtorek 12 kwietnia o godzinie 9:44 w Rakoniewicach na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej i Garbary.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego, jeden zastęp strażaków ochotników z Rakoniewic, Zespół Ratownictwa Medycznego z Wielichowa i Wolsztyna oraz Dwa radiowozy policji.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu strażaków zastano samochód ciężarowy i osobowy, a w środku osobówki znajdowały się dwie uwięzione osoby. Strażacy by wykonać dostęp do poszkodowanych musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wykonaniu dostępu strażacy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Daf nie dostosował się do znaku STOP. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Land Rover, którym podróżowało dwóch mieszkańcow Gminy Rakoniewic. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w Wolsztynie. W chwili wypadku kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia – informuje portal wlkp112.pl sierż. Krystian Kawala Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim 

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie – dodaje Kawala 

Poprzedni artykułTragedia. Rowerzysta zginął pod kołami autobusu
Następny artykułProwadził samochód pod wpływem amfetaminy i z narkotykami w kieszeni