Zginęli w koszmarnym wypadku dzień przed swoim ślubem. Zapadł wyrok dla kierowcy ciężarówki

Rok i 4 miesiące więzienia, a także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów – taki wyrok usłyszał kierowca tira oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginęła na dzień przed swoim ślubem para narzeczonych – 26-letnia Martyna i 32-letni Bartosz. Wyrok jest nieprawomocny. 

To miał być najpiękniejszy dzień w ich życiu. Małżeństwem mieli być już od roku, jednak przez pandemię i wprowadzone obostrzenia musieli przesunąć datę ślubu. Zdecydowali, że pobiorą się w środę 1 września 2021 roku… Uroczystość miała się odbyć w rodzinnych stronach 26-latki – kościele św. Anny w Niedźwiedziu.

Martyna i Bartosz dzień przed ślubem odwiedzili jeszcze salę weselną, by dopiąć ostatnie szczegóły. Niestety, w drodze powrotnej doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Na drodze wojewódzkiej nr 444 w Świecy (pow. ostrowski) tuż po godz. 15.00 ich samochód zjechał częściowo na pobocze i ustawił się bokiem. Wtedy nadjeżdżająca z przeciwnej strony ciężarówka uderzyła przodem w citroena. Osobówka wypadła z drogi i zatrzymała się w polu kukurydzy. Niestety życia 26-letniej Martyny i jej 32-letniego narzeczonego, który pochodził z oddalonego o 70 km Kotlina, nie udało się uratować.

Kierowca ciężarówki, który podróżował sam, został poddany badaniu na trzeźwość: nie stwierdzono obecności alkoholu.

Jak informuje radio Eska, „prokuratura oskarżyła go – zgodnie z 177 Kodeksu Karnego – o to, że naruszył zasady w ruchu drogowym skutkiem czego był – spowodowany nieumyślnie – wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Groziło mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia”.

Po dwóch latach od tragedii zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skazał mężczyznę na rok i 4 miesiące więzienia, a także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Musi również wypłacić po 5 tys. zł rodzinom ofiar, a także pokryć koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Źródło. Ostrzeszowinfo.pl

Poprzedni artykułKradli auta w Niemczech. Wpadli w ręce policji. Grozi im do 10 lat więzienia
Następny artykułCzeka nas załamanie pogody. Ostrzeżenie przed burzami z gradem