Zdewastowali skrzynki pocztowe i drzwi. Jeden dumnie prężył się do kamery (FILM)

Zarzut uszkodzenia mienia o wartości ponad 15 tys. zł usłyszało trzech mieszkańców Piaseczna, którzy w majowy weekend pojawili się na jednym z osiedli. Mężczyźni poszli na imprezę do koleżanki, a wypity na niej alkohol odebrał racjonalne myślenie i dodał odwagi, ponieważ po jej zakończeniu mężczyźni zamiast pójść do domów, postanowili zdewastować skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe do bloku.

Tuż po weekendzie majowym w siedzibie komendy policji w Piasecznie pojawiła się przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej jednego z osiedli mieszkaniowych. Poinformowała, że w nocy, 3 maja, na jednej z klatek schodowych zostały uszkodzone skrzynki pocztowe i drzwi wejściowe.

Dewastację oraz wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Zgłaszająca wartość poniesionych strat oszacowała na ponad 15 tysięcy złotych.

W sprawę włączyli się funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału kryminalnego, a ustalenie kim są sprawcy nie zajęło im wiele czasu. Okazało się, że za uszkodzenie mienia odpowiedzialni są trzej młodzi mieszkańcy Piaseczna w wieku 20, 22 i 23 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania kilka dni po zdarzeniu.

Mężczyźni przyznali się do tego co zrobili, wyjaśniając, że z feralnej nocy za wiele nie pamiętają. Wybrali się na imprezę do koleżanki, kiedy jednak z niej wyszli, zamiast iść do domu, postanowili uszkodzić skrzynki pocztowe oraz drzwi wejściowe. Jeden z nich w dodatku dumnie prężył się przed kamerą. Tego wieczoru żaden z mężczyzn nie czuł wstydu.

Skrucha jednak przyszła, tylko było już na nią zdecydowanie za późno, bo pojawiła się w momencie usłyszenia zarzutów.

To zdarzenie niech będzie przestrogą i powodem do refleksji dla innych osób. Niszczenie mienia nie powinno być powodem do dumy. Alkohol jak widać osłabił wewnętrzne hamulce mężczyzn, którzy po jego spożyciu zrobili to, czego z całą pewnością nie zrobiliby nigdy na trzeźwo.

Konsekwencje tego zachowania będą jednak odczuwalne przez długi czas, ponieważ na karcie karnej wszystkich mężczyzn pojawią się pierwsze wpisy, a popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułPożar w zakładzie recyklingu opon w Kębłowie. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)
Następny artykułW pożarze w zajezdni spłonęło 10 autobusów, kilka zostało uszkodzonych (ZDJĘCIA)