Zdesperowana kobieta wskoczyła do jeziora Wolsztyńskiego na oczach policjantów

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 4 lipca, wczesnym rankiem nad jeziorem Wolsztyńskim. Policjanci wyciągnęli z wody kobietę, która chwilę wcześniej skoczyła, żeby odebrać sobie życie.

W czwartek około .godz. 06:30 dyżurny wolsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia mieszkanki Wolsztyna. Kobieta, jak wynikało ze zgłoszenia, kilkanaście minut wcześniej wyszła z domu, a jej zachowanie wskazywało na realne zagrożenie zdrowia i życia. Dyżurny ustalił że może znajdować się nad jeziorem w wolsztyńskim parku.

W ten rejon natychmiast skierowani zostali pełniący służbę patrolową policjanci z prewencji. W trakcie przeczesywania parku szczególną uwagę skupili na wszystkich dojściach do jeziora. W pewnym momencie zauważyli stojącą na pomoście kobietę odpowiadającą rysopisowi zaginionej, która w tej właśnie chwili skoczyła do wody.

Policjanci pobiegli w jej kierunku i kładąc się na pomoście uchwycili ją za odzież, a następnie wyciągnęli z wody. Bezpośrednio po tym na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego, która zabrała desperatkę ją do szpitala.

Każda osoba będąca w kryzysie może szukać wsparcia specjalistów dzwoniąc pod następujące numery telefonów:

800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – numer bezpłatny, czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu

116 123 – linia wsparcia w kryzysie emocjonalnym, psychologicznym czy prawnym. – numer bezpłatny, czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – numer bezpłatny, czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu

Poprzedni artykułOkropne zachowanie nastolatków w skate parku w Wągrowcu. Wezwano policję
Następny artykułNiesamowita chmura nad Jabłonną. Klimat jak z horroru