Reklama samochody.pl

Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba wymagała hospitalizacji (ZDJĘCIA)

W piątek, 8 lipca o godz. 17.37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Szamotuły na ul. Sportowej.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Szamotuły, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem służb i znajdowali się w pobliżu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

Poprzedni artykułWypadek podczas prac na polu. 14-latek z obrażeniami miednicy został przetransportowany do szpitala
Następny artykułTragedia. Nie żyje 9-latka, która topiła się w ogrodowym basenie