Reklama Toyota

Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala

KP PSP Krotoszyn

W niedzielę 11 czerwca 2023 roku na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Kuklinów (gmina Kobylin) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 21:29. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Kuklinów i OSP Kobylin.

Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby postronne w tym druhowie z miejscowej jednostki OSP przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym, po przybyciu zastępów straży pożarnej strażacy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań oraz przejęli opiekę nad poszkodowanymi.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że  w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, którymi podróżowały trzy osoby. Jedna osoba samodzielnie opuściła pojazd, ale również wymagała pomocy medycznej, do pozostałych dwóch osób strażacy wykonali dostęp przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji opiekę nad osobami poszkodowanymi sprawował personel medyczny. Decyzją kierownika zespołu cała trójka uczestników trafiła do szpitala.

Kolejnym etapem działań po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji było usunięcie skutków zdarzenia. Działania te realizowano z wykorzystaniem podręcznego sprzętu burzącego oraz sorbentu. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową  działania zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania. Ruch na drodze w czasie prowadzonych działań był wstrzymany, Policja wprowadziła objazdy.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 56 minut.

 

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Poprzedni artykułWóz strażacki ze Środy Wielkopolskiej przewrócił się w lesie
Następny artykułKoszmarny wypadek. Młody kierowca wypadł z BMW. Zginął na miejscu