Reklama samochody.pl

Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Pasażerów kolei w dalszą podróż zabrał pociąg zastępczy

28 lipca 2021 roku chwilę po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o kolizji na przejeździe kolejowym do której doszło na DK 15 w miejscowości Wymysłowo gm. Trzemeszno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali w okolicy przejazdu kolejowego samochód ciężarowy z uszkodzonym tyłem pojazdu. Kierowca, który brał udział w kolizji zjechał na boczną drogę i opuścił pojazd o własnych siłach. Około 1km od kolizji w kierunku Trzemeszna zatrzymał się skład pociągu – lokomotywa + 9 wagonów, około 500 pasażerów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustaleniu czy ktoś z podróżujących na wskutek kolizji wymaga pomocy medycznej. Jednemu poszkodowanemu – pomocnikowi maszynisty strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Doznał on ran od uszkodzonej szyby w lokomotywie. Pozostałe osoby nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Uszkodzony skład nie mógł kontynuować jazdy dlatego dla pasażerów podstawiony został pociąg zastępczy a strażacy pomagali podróżnym w przesiadce. Uszkodzeniu uległ również samochód osobowy, który został uderzony odłamkami rozbitych elementów. Na miejscu obecna była Policja oraz przedstawiciele PKP. Do czasu zakończenia działań pracownicy PKP naprawili uszkodzone rogatki.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Trzemesznie.

Foto i tekst: KP PSP w Gnieźnie.

Poprzedni artykułWyglądało groźnie. Osobówka uderzyła w bok przyczepy rolniczej (ZDJĘCIA)
Następny artykułWieczorny pożar na terenie ogródków działkowych w Gnieźnie (ZDJĘCIA, WIDEO)