Reklama samochody.pl

Zatrzymana szajka sutenerów. Udostępniali mieszkania prostytutkom

Policjanci kryminalni z komendy wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy udostępniali 9 mieszkań prostytutkom. Zarabiali na tym duże pieniądze. Działali na terenie Poznania, Gniezna i Wrocławia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi dowiedzieli się, że  pewien mężczyzna i kobieta zarabiają duże pieniądze wynajmując mieszkania prostytutkom. Z informacji, które dość szybko zostały potwierdzone wynikało, że 41-latek i jego 36-letnia znajoma doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zarabiają na prostytucji uprawianej przez kobiety.

Dysponowali 9 mieszkaniami w Poznaniu, podpoznańskim Jerzykowie Gnieźnie i Wrocławiu. Mieli zarejestrowaną działalność gospodarczą. Były to jednak pozory, które miały na celu ukryć źródło prawdziwych dochodów. Para zamieszczała na jednym z największych i popularnych serwisów erotycznych ogłoszenia. Oferowali krótkoterminowy wynajem mieszkań prostytutkom zajmującym się nierządem.

Działali w ten sposób co najmniej 2 lata. Ustalono również, że wynajem mieszkań prostytutkom i czerpanie z tego tytułu korzyści, było ich stałym źródłem dochodu.

Prokurator złożył wniosek o areszt tymczasowy wobec podejrzanych. Sąd przychylił się do tego i osoby trafiły do aresztu. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzący śledztwo, nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Poprzedni artykułPożar składowanych odpadów na terenie jeden z firm w Bolechowie. Szybka reakcja pracowników zapobiegła tragedii (ZDJĘCIA)
Następny artykułZaginął 16-letni Adrian Pełczyński