Zasnął za kierownicą. Doszło do groźnie wyglądającego wypadku (ZDJĘCIA)

21 maja br. na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Wolica Pusta doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Iveco mieszkaniec gminy Kotlin w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył najpierw w pojazd marki Fiat Ducato, a następnie w samochód ciężarowy.

Po godzinie 14 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Wolica Pusta. Jak ustalili policjanci drogówki, 19- letni mieszkaniec gminy Kotlin zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Fiat Ducato, którym kierował mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski. Następnie uderzył w bok samochodu ciężarowego marki DAF z naczepą kierowany przez mieszkańca gminy Jastrzębie-Zdrój.

W wyniku zdarzenia mieszkaniec gminy Kotlin z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Na sprawcę zdarzenia drogowego mundurowi nałożyli mandat w wysokości 1500 zł i punkty karne.

 

Przypominamy!

Zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

📸Policja Środa Wielkopolska

Poprzedni artykułPolicjant aresztowany. Znęcał się na żoną i 12-letnią córeczką. Sam robił… niebieskie karty
Następny artykułCiężarówka wpadła z mostu do rzeki. Trwa akcja ratunkowa