Reklama samochody.pl

Zarzuty korupcyjne w związku z rozliczeniem usług świadczonych dla wojska

Wydział VIII do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowych przez oficera w stopniu majora z 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim i pracownika cywilnego wojska z 45 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wędrzynie od ustalonego przedsiębiorcy z Gorzowa Wlkp. Przyjmowanie korzyści związane jest z realizacją napraw i remontów pojazdów będących na zaopatrzeniu wskazanych jednostek.

| POLECANE – Tragedia na drodze. Nie żyje motocyklista

W związku z powyższym w dniu 30 czerwca 2020 roku, na polecenie prokuratora, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie, zatrzymał wskazane powyżej osoby. Prokurator przedstawił im zarzuty popełnienia przestępstw przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za naruszenie prawa z art. 229 § 1 i § 3 k.k. (żołnierz i pracownik fizyczny) oraz przekupstwa z art. 228 § 1 i 3 k.k. (przedsiębiorca).

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Dwaj z nich złożyli wyjaśnienia.

Celem zabezpieczenia toku śledztwa, prokurator zastosował wobec wszystkich dozór, zakaz opuszczania kraju. Ponadto żołnierz i pracownik fizyczny zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Dwaj podejrzani złożyli poręczenie majątkowe w łącznej kwocie 112.000,00 zł.

W toku czynności zatrzymania, u dwóch podejrzanych ujawniono i zabezpieczono kwoty pieniędzy w łącznej wysokości ok. 60 tys. zł.

| POLECANE – Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Ogólnopolska akcja policji (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPomoc dla Fundacji Dorastaj z Nami [ZDJĘCIA]
Następny artykułPożar stogu w Rąbiniu. Akcja trwała blisko trzy godziny (ZDJĘCIA)