Reklama Toyota

Zamordowała matkę 23 lata temu przed świętami. Tego się nie spodziewała (FILM)

Policjanci Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Łodzi rozwiązali sprawę zabójstwa, która wydarzyła się w 2000 roku. 23 lata temu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w powiecie kutnowskim, w jednym z domów ujawniono ciało 60-letniej wówczas kobiety. Sprawca chcąc zatrzeć ślady, wzniecił pożar na miejscu zdarzenia.

20 grudnia 2000 roku, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w powiecie kutnowskim, na terenie jednej z posesji wybuchł pożar. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem, w domu ujawniono zwłoki 60-letniej kobiety.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła na skutek rozległego urazu głowy spowodowanego uderzeniem. Policjanci przystąpili do pracy nad sprawą, na miejscu wykonali szereg czynności dowodowych w tym zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, wykonali oględziny i przesłuchali świadków.

Po przeprowadzeniu wielu czynności przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, 31 lipca 2001 roku Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo.

Policjanci mimo upływu lat cały czas pracowali nad sprawą. W 2020 roku swoje czynności rozpoczęli funkcjonariusze Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, potocznie zwanego Archiwum X. Na nowo przeanalizowali cały materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, kryminalni wykonali szereg czynności procesowych m.in. przy wykorzystaniu wariografu.

Po przeprowadzeniu żmudnych czynności, funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki. 5 grudnia 2023 roku, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 55-latka została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa.

Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztowania. Dzisiaj sąd zdecyduje o jej dalszym losie.

To kolejny przykład profesjonalizmu, doświadczenia i dociekliwości zarówno policjantów z łódzkiego Archiwum X, jak i prokuratorów, których współpraca skutkuje rozwiązywaniem nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych spraw.

 

Poprzedni artykułDomowy sadysta miał opuścić mieszkanie. Teraz ma kłopoty
Następny artykułZastrzeleni policjanci pomogą chorym. Koledzy w szpitalu odprowadzili Daniela