Reklama samochody.pl

Zabójstwo przy ul. Winklera. Badanie psychiatryczne nie wykazało czy matka 3-letniej Zuzi była poczytalna

Kobieta ma odpowiadać za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku maja przy ulicy Winklera. Według wstępnych ustaleń dziecko zostało ugodzone nożem przez swoją matkę. 26-latka zamierzała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo. Chciała się otruć. Jednak po ataku na dziecko zadzwoniła do znajomego, który wezwał pomoc. 3-latka zmarła po tym jak trafiła do szpitala. Dziecko doznało głębokiego urazu serca. Matka dziewczynki przyznała się do zabójstwa. Kobieta została tymczasowo aresztowana. Jak już informowaliśmy biegli sprawdzali, czy w momencie przestępstwa była poczytalna. Jak ustalił „Głos Wielkopolski” jednorazowe badanie psychiatryczne nie wykazało czy kobieta w momencie popełnienia zbrodni była poczytalna. Teraz ma zostać poddana obserwacji psychiatrycznej. Na podstawie jednorazowego badania nie można określić, czy była poczytalna w chwili popełnienia czynu. Konieczne jest przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej. Nie wiemy, jak długo będzie prowadzona, może zostać również przedłużona – mówi dziennikarzom prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Według wstępnych informacji taka opinia powinna być gotowa we wrześniu.

Magdalena C. usłyszała wstępnie zarzut zabójstwa. Później do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Matka, która w Poznaniu zabiła 3-letnią córkę, zbrodnię zaplanowała z zimną krwią. Potem w okrutny sposób ją zrealizowała. Poleciłem zmianę postawionego jej zarzutu na surowszy – zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem – poinformował na Twitterze minister Ziobro. Matka wybrała bardzo ostry nóż i powoli zabijała małą Zuzię, uderzając ją kilkakrotnie ostrzem w okolice serca i w plecy. Potem dusiła ją rękoma, gdy ta płakała i błagała, by mama przestała – dodał.

Po interwencji ministra prokuratura zmieniła zarzut. Magdalenie C. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Tekst. Epoznan.pl

Poprzedni artykułAudi uderzyło w drzewo. Ranna kobieta trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułOgólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych Zakrzewo 2021 (ZDJĘCIA, WIDEO)