Reklama Toyota

Z promilami za kierownicą seata. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności (ZDJĘCIA)

Wczoraj 15 lutego, o godzinie 16:20 Dyżurny Wolsztyńskiej Policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu z drogą krajową numer 32 w kierunku na Nowe Tłoki. 

Na miejsce natychmiast wysłano jeden patrol wolsztyńskiej policji. Jak ustalili mundurowi po przyjeździe na miejsce Kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza 62-letni mieszkaniec Gościeszyna najechał na tył samochodu osobowego marki Xsara Picasso, którym podróżowała 38-letnie mieszkanka Rostarzewa.

38-letnia kobieta zatrzymała się przed wjazdem na drogę krajową numer 32 chcąc włączyć się do ruchu. Natomiast kierujący seatem ibizą 62-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu poprzedzającego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie narkotestem wykazało u mężczyzny 0,80 miligrama alkoholu na litr wydychanego powietrza.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, którego materiały przekazane zostaną do Sądu Rejonowego w Wolsztynie.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPożar w budynku jednorodzinnym w miejscowości Łobżenica (ZDJĘCIA)
Następny artykułMakabryczny wypadek. Ciężarówka zderzyła się z piaskarką. Oba pojazdy zostały zmiażdżone