Reklama Toyota

Wypił 30 piw i wsiadł za kierownicę samochodu. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności

policja
Prowadził swój samochód marki Fiat Punto wbrew posiadanego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza Posterunku Policji w Białośliwiu wspólnie z policjantem Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który był w czasie wolnym od służby

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w Posterunku Policji w Białośliwiu odebrał komunikat o pojeździe marki Fiat Punto, którego kierujący może być nietrzeźwy. W pobliżu posterunku przebywał także policjant po służbie, który włączył się do działań. Funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym mężczyzna miał się poruszać. Po chwili kierowca został zauważony i zatrzymany do kontroli.

Policjanci wylegitymowali kierującego, którym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Jego badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poinformował policjantów, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw. Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do sądowego zakazu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst:sierż. Wojciech Zeszot

Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Dwie ciężarówki zmiażdżone. Zginął strażak. Drugi kierowca walczy o życie (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia. Nie żyje małe dziecko. Co się stało?