Reklama samochody.pl

Wypadek. Zderzenie szynobusa z samochodem osobowym (ZDJĘCIA)

10 lipca o godzinie 19:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu szynobusa z pojazdem osobowym na trasie Poznań-Wągrowiec, z uzyskanych informacji wynikało, że jedna osoba została poszkodowana.

Po przyjeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano pojazd osobowy na przejeździe kolejowym, kierująca znajdowała się w pojeździe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez druhów OSP Skoki. Osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego – poszkodowana odmówiła transportu do szpitala. Działania prowadzone były dwutorowo i polegały również na rozpoznaniu sytuacji w pociągu oddalonym o 350 metrów, którym podróżowało 56 pasażerów oraz 2 osoby z obsługi na szczęście nikt nie ucierpiał w pociągu. Następnym etapem działań była pomoc w przemieszczeniu się pasażerów pociągu do komunikacji zastępczej (autobusowej) zorganizowanej przez Koleje Wielkopolskie. W uzgodnieniu z Policją samochód osobowy został usunięty na pobocze drogi. W czasie działań ratowniczych straż pożarna oświetlała teren działań w celu wykonania czynności dochodzeniowych oraz kierowała ruchem na drodze DW196.

zdjęcia: st. asp. Dariusz Giza, KP PSP w Wągrowcu
opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Poprzedni artykułWypadek na budowie. Rannego mężczyzne zabrano Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułPoszukiwania zaginionej osoby zakończone sukcesem [ZDJĘCIA]