Reklama samochody.pl

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego i busa. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

mł. ogn. Rafał Roszyk

We wtorek, 15 września o godz. 19.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem ciągnika rolniczego i busa oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Gaj Mały gm. Obrzycko.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Piotrowo, OSP Baborowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy z przyczepą, który zderzył się z samochodem osobowym (bus). Kierujący i pasażer opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Ciągnik rolniczy znajdował się na drodze (skrzyżowanie), natomiast samochód znajdował się w rowie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, tlenoterapia), rozłączeniu akumulatorów, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala, natomiast druga pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

mł. ogn. Łukasz Kawka