Reklama Toyota

Wypadek w grupie rowerzystów. Kobieta poważnie ranna. Dwóch cyklistów było pijanych

Niestety niedzielna przejażdżka nie skończyła się dobrze dla sześcioosobowej grupy cyklistów. Trzech z nich kierowało pod wpływem alkoholu, a jedna osoba w wyniku upadku z poważnymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala

W niedzielę, 21 maja, po godzinie 12:00, dyżurny złotowskiej policja został poinformowany o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego miało dojść na terenie gminy Lipka.

Funkcjonariusze drogówki, którzy przybyli na miejsce zastali sześcioosobową grupę cyklistów, z której dwoje było poszkodowanych w wyniku wywrócenia się.

Na podstawie relacji osób, ustalono że 44 letnia kobieta jadąca na końcu grupy cyklistów, nie zachowała należytej odległości od rowerzysty jadącego przed nią. Najechała na tylne koło poprzedzającego jednośladu doprowadzając do wywrócenia się.

W wyniku upadku, 58-letni mężczyzna doznał ogólnych otarć ciała i nie wymagał hospitalizacji. Sprawczyni zdarzenia upadła tak niefortunnie, że wymagała interwencji medycznej. Została przetransportowana do szpitala w Złotowie, gdzie okazało się że doznała poważnych obrażeń ciała.

Mundurowi w trakcie wykonywania czynności na miejscu wypadku, sprawdzili stan trzeźwości wszystkich rowerzystów. Okazało się, że z grupy cyklistów trzech było pijanych. Zostali ukarania mandatami po 2,5 tys. zł.

Prowadzący postępowanie ustalą wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego, sprawdzą również w jaki sposób grupa poruszała się po drodze. Wobec nietrzeźwych kierowców wszczęto czynności wyjaśniające w związku z kierowaniem jednośladem pod wpływem alkoholu.

Poprzedni artykułZaginął 32-letni mieszkaniec Poznania
Następny artykułTo jest plaga! Prowadzą bez praw jazdy