Reklama Toyota

Wypadek. Samochód uderzył w drzewo i spłonął. Kierowca ranny [ZDJĘCIA]

Dziś we wtorek 2 czerwca o godzinie 11:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Błocko. 

| POLECANE – Tragedia nad jeziorem w Błotnicy. Znaleziono ciało mężczyzny [ZDJĘCIA]

Z pierwszych informacji wynikało również, że kierowca sam opuścił pojazd. Na miejsce natychmiast zadysponowany został jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Po dojeździe strażaków na miejsce auto objęte było już całkowicie ogniem. Na palący się samochód natychmiast podano jeden prąd piany ciężkiej.

W trakcie akcji gaśniczej kierowca zaczął skarżyć się na ból ręki i nogi. Natychmiast na miejsce zadysponowany został Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierujący zdaniem lekarza został przetransportowany do Wolsztyńskiego Szpitala. Strażacy również użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego w celu otworzenia bagażnika, ponieważ w aucie znajdowała się instalacja gazowa.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem na łuku drogo nie dostosował prędkości, po czym zahaczył o pobocze i uderzył w drzewo. Wskutek tego doszło do pożaru. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karny. Całe zdarzenia zakończyło się jako kolizja.

Działania straży trwały 1 godzinę i 11 minut.

Poprzedni artykułWypadek dwóch samochodów osobowych. Jedno auto dachowało
Następny artykuł25 lat ścigał złoczyńców. Idzie na emeryturę [ZDJĘCIA]