Reklama Toyota

Wypadek. Nie ustąpił pierwszeństwa. Doprowadził do zderzenia [ZDJĘCIA]

Dziś 4 maja około godziny 9:20 do Wolsztyńskich Służb Ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego, Niałecka oraz Bohaterów Bielnika w Wolsztynie. 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji.

Po dojeździe na miejsce służ potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano dwa samochody na środku drogi. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów z pojazdów.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi Carisma 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Niałecka, Bohaterów Bielnika wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy, który poruszał się samochodem osobowym marki Seat Toledo doprowadzając do zderzenia obydwu pojazdów.

67-latek, który kierował seatem, uskarżał się na ból w klatce piersiowej, ale badania nie wykryły nic niepokojącego. Natomiast 70-latek został przetransportowany do szpitala na planowaną dializę.

Sprawca całego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Na samym początku prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Po kilkudziesięciu minutach wprowadzono ruch wahadłowy.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku i twórz z nami portal wlkp112

Poprzedni artykuł13-latek z kompanem okradali sklepy w Poznaniu [WIDEO]
Następny artykułPotrącił rowerzystkę. Uciekł z miejsca zdarzenia. Szuka go policja.