Reklama samochody.pl

Wybuch gazu w mieszkaniu. Eksplozja zburzyła ścianę między dwoma mieszkaniami

JRG1 Konin

Do zdarzenia doszło dziś, około godziny 6:20 w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w Koninie. Siła wybuchu była tak duża, że zburzyła ścianę między dwoma mieszkaniami. 

Do działań zadysponowano zawodowych strażaków z JRG 1,2 w Koninie, którzy po przybyciu we wskazane miejsce zauważyli ewakuujących się z bloku mieszkańców. Po dokładnym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do wybuchu gazu propan-butan. Eksplozja spowodowała całkowite zburzenie się ściany działowej. Ściana przewróciła się w całości do jednego z mieszkań czym, a gruz blokował dostęp do chorego mężczyzny leżącego na łóżku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli instalację elektryczną w dwóch mieszkaniach celem wyeliminowania źródła zapłonu. Ratownicy upewnili się również czy w wyniku wybuchu nikt nie został ranny. Przy pomocy urządzeń pomiarowych dokonano sprawdzenia pomieszczeń pod kątem występowania atmosfery wybuchowej – brak zagrożenia. Dalszy etap działań polegał na przewietrzeniu i odgruzowaniu mieszkań w celu dostępu do chorego mężczyzny, który został ewakuowany do sąsiedniego pomieszczenia i przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Nikt z osób będących w mieszkaniach nie wymagał hospitalizacji.

Ze względu na uszkodzoną ścianę pomiędzy mieszkaniami, poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który po przybyciu zezwolił na dalsze użytkowanie budynku.

 

Poprzedni artykułHorror na drodze. Śmiertelny wypadek w Miąskowie
Następny artykułKobieta zmarła w trakcie cesarskiego cięcia. Sprawą zajmuje się prokuratura