Reklama samochody.pl

Wybuch gazu w domu wielorodzinnym. Straty wstępnie oszacowano na 900 tys. zł. (ZDJĘCIA)

W niedzielę (20.06.2021 r. ) około godziny 9:19 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Trębaczów. Do zdarzenia zadysponowano liczne Siły i Środki z terenu powiatu kępińskiego, oleśnickiego oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Wałbrzych. Łącznie 23 zastępy 43 strażaków oraz 3 psy ratownicze.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wybuchu w budynku mieszkalnym stanowiącym zabudowę szeregową. W wyniku wybuchu uszkodzeniu uległ segment w którym doszło do wybuchu oraz segmenty z nim sąsiadujące. Wszystkie osoby ewakuowały się z budynku przed przybyciem JOP. Jedna osoba wymaga pomocy medycznej.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie udzielono KPP osobie poszkodowanej. Po przybyciu na miejsce ZRM – osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym,  którzy po przebadaniu poszkodowanej kobiety nie stwierdzili potrzeby transportu jej do szpitala. Jednocześnie odłączono media w budynku, ogłoszono ciszę na rumowisku oraz dokonano przeszukania metodą nawoływania i nasłuchiwania. Ratownicy sprawdzili sąsiednie lokale, w których nie stwierdzono osób poszkodowanych. W wyniku rozpoznania ustalono liczbę osób przebywających w chwili zdarzania w budynku –  potwierdzono że wszystkie opuściły budynek i  znajdowały się na zewnątrz obiektu. Z budynków ewakuowało się łącznie 15 osób wszystkie przed przybyciem służb. Na miejscu zdarzenia sprawiono namiot pneumatyczny stanowiący zaplecze logistyczne oraz miejsce schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dla ekip ratowniczych. Ze względu na liczne siły i środki zadysponowane do zdarzenia utworzono punkt przyjęcia SIS w celu optymalnego zarządzania miejscem zdarzenia oraz zasobami ludzkimi.

Przybyła na miejsce zdarzenia SGPR przeszukała miejsce zdarzenia i potwierdziła, że wszystkie osoby opuściły obiekty. Członkowie SGPR wynieśli z rumowiska lekarstwa niezbędne dla funkcjonowania jednego z poszkodowanych. Przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał oceny uszkodzonych obiektów w celu zajęcia stanowiska. Przybyły na miejsce zdarzenia Wójt Gminy Perzów wraz z pracownikami UG Perzów zorganizował pomoc osób poszkodowanych w zdarzeniu.

Działania trwały łącznie 7 godzin, stracy wstępnie oszacowano na 900 tys. zł.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Kępnie.

Poprzedni artykułGroźny wypadek ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym. Ciągnik rozpadł się na dwie części (ZDJĘCIA)
Następny artykułGroźny wypadek na DK11. Samochód osobowy roztrzaskał się o drzewo (ZDJĘCIA)