Reklama Toyota

Wpadł w ręce policjantów za przekroczenie dozwolonej prędkości. W samochodzie przewoził narkotyki

Podczas jednej z akcji prowadzonych przez grodziskich policjantów ruchu drogowego w ramach zwalczania nadmiernej prędkości zatrzymali kierowcę mercedesa, który w terenie o dopuszczalnej prędkości do 90km/h jechał aż 124km/h. Policjanci w samochodzie znaleźli około 2 kilogramów metaamfetaminy. Okazało się również, że kierowca miesiąc wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 32-letniego mieszkańca gminy Wolsztyn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W sezonie letnim grodziscy policjanci w sposób szczególny stawiali na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas minionych wakacji funkcjonariusze przeprowadzili szereg licznych akcji prewencyjnych ukierunkowanych typowo na zwalczanie nadmiernej prędkości na drogach powiatu grodziskiego.

| POLECANE – Makabryczny wypadek na torach. Zginął policjant gorzowskiej drogówki. Wjechał pod pociąg 

Jedna z kontroli drogowych na długo zapadnie w pamięci grodziskich stróżów prawa. 28 lipca w godzinach wieczornych pełniąc służbę w radiowozie nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator na drodze krajowej nr 32 relacji Poznań – Zielona Góra policjanci nagrali kierowcę, który na dopuszczalnej prędkości do 90km/h złamał przepisy jadąc 124 km/h.

Podczas kontroli drogowej kierowca i jego pasażerka zachowywali się bardzo nerwowo. Na samym wstępie po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ stracił je zaledwie miesiąc wstecz z powodu jazdy samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli czarny worek foliowy z zawartością około 2 kilogramów twardego narkotyku w postaci metaamfetaminy.

| POLECANE – Makabryczne odkrycie. Ciało mężczyzny znalezione w strumyku 

Okazało się również, że 32-latek i tym razem kierował samochodem znajdując się pod wpływem środków narkotycznych. Kierowca wraz z pasażerką zostali zatrzymani. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 32-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Grodzisk Wlkp.
Poprzedni artykułJechali na giełdę ptaków. Podróż zakończyli w rowie (ZDJĘCIA)
Następny artykułWypadek. Kobieta spadła z konia. Śmigłowcem LPR trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)