Wpadł pijany i naćpany kierowca z sądowym zakazem prowadzenia

Nawet pięć lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu trzebnickiego, który pomimo zakazu sądowego, zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu. Na dodatek mężczyzna kierował pijany i naćpany, a także przewoził w aucie amfetaminę.

28-latek z powiatu trzebnickiego mimo młodego wieku może pochwalić się długą listą przewinień. Zaczęło się od kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z posterunku w Poniecu. Mundurowi zatrzymali osobowe BMW, którym kierował 28-letni mężczyzna.

Kierujący wydmuchał 0,5 promila alkoholu. To był dopiero początek kłopotów młodego kierowcy. Okazało się bowiem, że mężczyzna ma przy sobie narkotyki. Tester wykazał, że jest to amfetamina.

28-latek został poddany badaniom i okazało się, że był naćpany. Od kierującego BMW pobrano krew do dalszych badań.

Ponadto, po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że złamał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia, wydany przez Sąd Rejonowy w Rawiczu.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie 28-latek odpowie za ujawnione przestępstwa i wykroczenia. Grozi mu 5 lat więzienia, kolejny zakaz prowadzenia i wysoka grzywa.

Poprzedni artykułSceny jak z filmu. Napad na jubilera i pościg za bandytami
Następny artykułNapadł na kolegę, zrabowała mu 12 tys. zł i z łupem pijany uciekał rowerem