Reklama Toyota

Wolsztyńscy strażacy z nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Renault (ZDJĘCIA)

Wolsztńscy strażacy już z nowy wozem strażackim jest to uterenowiony pojazd marki Renault, napędzany 280-konnym silnikiem. 

29 listopada w garażu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie zaparkował po raz pierwszy nowy fabrycznie średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Najnowszy nabytek wolsztyńskich strażaków to uterenowiony pojazd marki Renault, napędzany 280-konnym silnikiem. Samochód charakteryzuje się sześcioosobową kabiną, napędem 4×4, zbiornikiem na wodę o pojemności 2500 litrów, zbiornikiem środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów a także systemem piany sprężonej. Ponadto, wyposażony jest w autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, instalację zraszaczową, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy oraz wyciągarkę. Znajdujący się na nim sprzęt, gwarantuje szerokie spektrum działań zarówno gaśniczych, jak i tych z poszczególnych dziedzin ratownictwa.

Samochód ten, zastąpi użytkowany od 2008 roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który w dalszym ciągu służyć będzie na terenie powiatu wolsztyńskiego – w jednostce OSP Wroniawy.

Poprzedni artykułPożar belki stropowej na poddaszu (ZDJĘCIA)
Następny artykułPotrącenie dwóch nastolatków. Ranni trafili do szpitala