Reklama samochody.pl

Wojna. Rosja zaatakowała Ukrainę. Świat potępia decyzję Putina, który grozi atakiem atomowym

W czwartek, 23 lutego nad ranem Rosa zaatakowała Ukrainę. Ukraińska armia odpiera ataki powietrzne. Rosyjskie wojsko ostrzałem rakietowym zaatakowało obiekty militarne wojskową i lotniska w kilku miastach, między innymi w Boryspolu pod Kijowem.

Mieszkańcy Kijowa wyjeżdżają ze stolicy. W mieście zaczyna się paraliż banków oraz sklepów. Na drogach są korki.

– o godz. 5.00, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły intensywny ostrzał naszych jednostek na wschodzie, a także przeprowadziły ataki rakietowe i bombowe na lotniska w Boryspolu, w miastach Ozernoje, Kułbakino, Czuhujewo, Kramatorsku, Czarnobajewce oraz na obiekty wojskowe Ukrainy. Agresor rozpoczął ostrzał artyleryjski terytorium i miejscowości Ukrainy wzdłuż granicy państwowej – podał sztab Ukrainy.

Ukraińskie służby poinformowały o atakach również w obwodzie lwowskim. CNN informuje, że wojsko rosyjskie weszło na Ukrainę z Białorusi.

– Prezydent Putin z premedytacją wybrał wojnę, która przyniesie katastrofalną utratę życia i ludzkiego cierpienia. Rosja jest odpowiedzialna za śmierć i destrukcję, którą ten atak przyniesie – powiedział Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych.

Putin grozi, że w razie reakcji sięgnie po śmiercionośną broń atomową. Putin: – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko.

W rejonach Ługańska, Sumy, Charkowa, Czernihiwskiego i Żytomyra trwają ataki na jednostki graniczne, sprzęt graniczny i punkty kontrolne z zastosowaniem artylerii oraz ciężkiego sprzętu.

Szefowa Komisji Europejskiej: Unia Europejska stoi ramię w ramię z Ukrainą. Będziemy dalej wspierać Ukrainę. Celem Rosji jest nie tylko Donbas, nie tylko Ukraina. Celem Rosji jest destabilizacja Europy, a także całego porządku międzynarodowego. Pociągniemy prezydenta Putina do odpowiedzialności za to, co się stało.

Premier Kanady Justin Trudeau potępił rosyjską inwazję na Ukrainę.

Prezydent Francji Emmanuel Macron stanowczo wezwał Rosję do zaprzestania ataku na Ukrainę.

Poprzedni artykułMorderstwo. Syn mówił, że zabił ojca. Morderczynią jest matka. Co zrobił sąd?
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Trzy osoby zginęły. Policja poszukuje świadków