Reklama samochody.pl

Wizyta Polskich strażaków w Brukseli (zdjęcia )

Podczas wizyty w Brukseli Polska delegacja spotkała się również z Maciejem Popowskim – Dyrektorem Generalnym DG ECHO oraz p. Marią Zuber, szefową Wydziału ds. Bezpieczeństwa i Świadomości Sytuacyjnej w DG ECHO, by porozmawiać o bieżących wyzwaniach dla Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności i zaprosić Kierownictwo DG ECHO na serię międzynarodowych ćwiczeń ratowniczych, które na początku września odbędą się w Polsce.

Ponadto, w trakcie pobytu i spotkań pan Janez Lenarčič komisarz  ds. zarządzania kryzysowego przekazał wyrazy uznania zespołom lądowym i powietrznym, które w tym roku stanowić będą rdzeń reagowania Unii Europejskiej w rozpoczynającym się sezonie pożarów lasów.

Piloci samolotów i śmigłowców gaśniczych oraz przedstawiciele grup ratowniczych działających z ziemi, w tym mł. kpt. Waldemar Wielgosz z modułu GFFFV Poznań, wzięli również udział w odprawie z pracownikami ERCC, stanowiącej kulminację przygotowań do nadchodzącego lata.

W tym roku między innymi dwie kilkunastoosobowe zmiany strażaków PSP towarzyszyć będą strażakom z południowej Francji stanowiąc dla nich wsparcie na miejscu i jednocześnie szkoląc się z technik gaszenia pożarów lasów stosowanych w tej części kontynentu.

Fot. Adrian Bucałowski KG PSP

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Zderzenie busa i osobówki. Jedna osoba zginęła na miejscu
Następny artykułPółnagi mężczyzna siedział w strumieniu (ZDJĘCIA)