Reklama samochody.pl

Uwaga. Złodzieje okradają budowy, kradną głównie drogie pompy ciepła

Policjanci na terenie Poznania i powiatu poznańskiego odnotowują co raz więcej przypadków kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych, które są w trakcie budowy. Łupem złodziei w wielu przypadkach stają się dużej wartości pompy ciepła montowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

O ile chodzi o domy już zamieszkałe łupem włamywaczy najczęściej padają łatwe do zdobycia przedmioty wartościowe, takie jak gotówka, biżuteria czy elektronika (w tym laptopy, telefony komórkowe, tablety), czy też inny, cenny sprzęt.

Jednak w domach będących jeszcze w budowie w ostatnim czasie atrakcyjnym łupem dla złodziei stają się elektronarzędzia oraz  pompy ciepła, które są coraz częściej wybieranym ekologicznym i energooszczędnym źródłem ogrzewania dla domu.

Łatwy kąsek dla każdego włamywacza stanowią zwłaszcza domy jednorodzinne pozbawione zabezpieczeń. Jak się bowiem okazuje nadal niewielu ich właścicieli myśli o solidnej ochronie nieruchomości zarówno na etapie budowy jak i zamieszkania, która zapobiegłaby niepożądanej wizycie złodziei. Budując się, w celu jej uniknięcia zawsze warto skorzystać, z którejś z następujących opcji:

  • ogrodzić swoją posesję
  • bezpiecznie składować materiały,
  • pozostawiać maszyny i narzędzia pod kluczem,
  • pracować ze sprawdzoną ekipą.
  • dobrze oświetlić plac budowy
  • rozważyć zamontowanie monitoringu

Pamiętajmy, że złodziej najszybciej pojawi się na budowie, w której sąsiedztwie nie ma innych zagospodarowanych nieruchomości. Właściciele działek na odludziu powinni szczególnie zatroszczyć się o zabezpieczenie swoich posesji. W innym wypadku możemy zawsze poprosić sąsiada, aby zerkał na naszą budowę.

Poznajmy też dobrze ekipę budowlaną, z którą przyjdzie nam współpracować i miejmy oko na kręcących się w pobliżu nieznajomych. Jeżeli zauważymy pojawiające się w okolicy obce samochody, należy zapamiętać ich numery rejestracyjne.

Poprzedni artykułWypadek w pracy w Phoenix Contact Wlkp. Trwa akcja służb
Następny artykułNowy Tomyśl. Kobieta straciła przytomność. Trafiła do szpitala