Uwaga. W Gnieźnie i okolicach grasuje gang złodziei. Włamują się do domów nawet kiedy domownicy śpią

Policja w Gnieźnie ostrzega przed gangiem włamywaczy grasujących na terenie powiatu. Doszło już do włamania do domów i zniszczenia ram drzwi tarasowych domów w budowie. Złodzieje działając nocą, włamują się do domów wyważając okna lub drzwi tarasowe. Ich łupem padły elektronarzędzia i pieniądze.

Do włamań doszło w nocy z 31 na 1 września w Gnieźnie, Strzyżewie Paczkowym i Lulkowie. W Gnieźnie złodzieje włamali się do domu kiedy domownicy spali. Ukradli 200 zł i alkohol, ale strat włamaniem wynoszą 2 tys. zł. W Lulkowie doszło do włamania do domu w budowie. W Strzyżewie Paczkowym sprawcy zniszczyli ramy drzwi tarasowych w trzech domach w budowie.

Większość włamań poprzedza rozpoznanie terenu przez szajkę. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników.

Policja apeluje do mieszkańców, żeby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów wokół domu dzwonić na numer 112. Każda informacja będzie sprawdzana!

Poinformuj policję gdy:

  • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,

  • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że wyjechali,

  • zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,

  • zauważysz w swojej okolicy lub posesji zaparkowany obcy pojazd, zapamiętaj numery rejestracyjne, zapisz je, zrób zdjęcie,

  • zapamiętaj jak najwięcej szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych,

  • widzisz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.