Reklama samochody.pl

Uszkodzono rurę z gazem. Ewakuowano osiemnaście osób (ZDJĘCIA)

W Kościanie podczas prac wykopowych uszkodzono rurę z gazem. Konieczne okazała się ewakuacja osiemnastu osób, ze względu na sporę zagrożenie. 

Wszystko wydarzyło się w czwartek 3 lutego przed godziną 11:00 na ulicy Torowej w Kościanie. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kościanie, policję oraz pogotowie gazowe.

Operator koparki zahaczył linię doprowadzającą zasilanie gazowe do budynku mieszkalnego. Zaczął ulatniać się gaz. Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren i ewakuowali 18 osób ze strefy zagrożonej. Przy użyciu zacisków zabezpieczyli rurę – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy kościańskiej straży

Tuż po uszkodzeniu gazociągu pracownicy odsunęli się na bezpieczną odległość i powiadomili służby. Na miejscu zjawiło się też pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ewakuowane osoby po kilkudziesięciu minutach mogły też powrócić do domów. Na miejscu trwa naprawa uszkodzonego elementu.

Poprzedni artykułBrutalne zabójstwo 78-latka. Zatrzymani młodzi bandyci, najmłodszy ma 17 lat (FILM, ZDJĘCIA)
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Ludzkie szczątki znalezione w krzakach