Reklama Toyota

Ukradli 50-złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich

KPP Piła

15-latek z trzema kolegami dokonali kradzieży torebki kobiecie, która spacerowała z mężem. Nastolatkowie wzbogacili się o 50zł, a teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia br., w Pile. Po godzinie 13:00 pilscy policjanci zostali powiadomieni o wyrwaniu kobiecie torebki i kradzieży pieniędzy znajdujących się w portfelu. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Patrol po przybyciu  ustalił, że oprócz kradzieży młody chłopak użył siły fizycznej wobec kobiety i jej męża. Sukcesywne czynności funkcjonariuszy kryminalnych pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 15-letni mieszkaniec Piły.

Dalsze działania wykazały, że ze sprawą związane są kolejne nieletnie osoby, które również zostały zatrzymane przez policję. 15-latek szukał sposobu z kolegami na zdobycie pieniędzy i wpadł na pomysł kradzieży. Koledzy początkowo niebyli zadowoleni z planu, lecz po całym zajściu chętnie podzielili się pieniędzmi.

Jak się później okazało nie był to pierwszy przestępczy czyn 15-letniego pilanina. Był notowany za dokonanie innych kradzieży. Nieletni odpowie za dokonany czyn, a dodatkowo został mu przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. Pozostali współsprawcy całego zajścia również odpowiedzą przed sądem.