Reklama samochody.pl

Ukradł ciągnik, ukrył go w lesie. Wpadł zaskoczony kiedy wrócił po maszynę rolniczą

42-latek z powiatu jarocińskiego odpowie za włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież przedmiotów o łącznej wartości 25 tys. zł. Sprawca ukradł min. ciągnik rolniczy, agregat, elektronarzędzia i quada. Kryminalni odzyskali skradziony łup, który powrócił do właściciela. 42-latkowi grozi kara do lat 10 więzienia.

W piątek, 8 kwietnia, o godz. 8.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie, dotyczące włamania do budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło w nocy, na terenie niezamieszkałej posesji w m. Stara Kaźmierka.

Sprawca, po odkręceniu bramy garażowej ukradł quada, agregat prądotwórczy, elektronarzędzia i 200 litrów paliwa. Z terenu posesji skradziony został także ciągnik rolniczy. Właściciel wycenił straty na blisko 25 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z pleszewskiej komendy. Kryminalni szybko wpadli na trop złodzieja i odnaleźli ciągnik. Złodziej ukrył go w lesie i gdy następnego dnia, po niego wrócił został zatrzymany przez policjantów.

Złodziejem okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Kryminalni, odzyskali także pozostałe skradzione przedmioty. 42-latek ukrył je na terenie swojej posesji.

Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do lat 10 więzienia.

Poprzedni artykułPijany pojechał… po alkohol
Następny artykułKierowca fordem zbagatelizował znak STOP. Uderzył w volkswagena i stracił za to prawo jazdy