Reklama Toyota

Uderzył ciężarówką w drzewo. 34-latek nie posiadał uprawnień. Odpowie przed sądem (zdjęcia)

Policjanci szamotulskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. W trakcie pracy nad sprawą, okazało się, że kierujący miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W dniu 11 marca br. dyżurni szamotulskiej Policji otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego. Doszło do niego w Piotrowie. Na miejscu pracowali policjanci z szamotulskiej drogówki.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 34-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla kierując samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Droga była zablokowana.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. W tej kwestii nie było żadnych zastrzeżeń. Po sprawdzeniu 34-latka w policyjnych systemach na jaw wyszło jednak, iż mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Od listopada 2022 roku miał aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi za wcześniejsze przewinienia.

W związku z powyższym 34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kierowanie ciężarówką pomimo sądowego zakazu grozić mu może do 5 lat więzienia. Za spowodowanie zdarzenia drogowego dodatkowo grozi mu grzywna.

📷KPP Szamotuły

Poprzedni artykułPolicjanci z Grodziska Wielkopolskiego najlepsi w halowym turnieju piłki nożnej (zdjęcia)
Następny artykułPożar osobowego forda w Wolsztynie. W akcji dwa zastępy strażaków